top of page

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Консультація для педагогів "ЯК  ВБЕРЕГТИ СЕБЕ ВІД ПАНІКИ?"

Сьогоднішні події, які розгорнулися навколо епідемії коронавірусу, можна порівняти з іншою епідемією – ВІЛ/СНІДу. Незнана небезпека примушувала людей панікувати, незважаючи на те, що загроза була дуже далеко. Психологиня, експертка благодійної організації "100% Життя" Катерина Панделі знаходить безліч паралелей і радить, як уберегтися від панічних настроїв.

 

Коли перших пацієнтів з ВІЛ виявили у США, держава кинула всі сили на вивчення вірусу і якнайшвидшу розробку терапії. Те саме відбулося у Великій Британії. У Радянському Союзі перших пацієнтів (це були іноземці) депортували. Співвітчизників закрили в бокси і стали чекати, коли вони помруть. Відповідь держави на загрозу – ключовий момент, який впливає на подальший розвиток суспільства.

 

На жаль, часи, коли ВІЛ був небезпечною, страшною, незвіданою загрозою, новинкою, тільки здається, що канули в лету. Нещодавні події показали, наскільки ми близькі до Середньовіччя з його страхами і полюванням на відьом. ЗМІ масовано вкидають агресивну і часто дуже однобоку інформацію, яка змушує людей входити в круте емоційне піке тривожності і страху. Як і у випадку з ВІЛ-інфекцією, через тотальну невідомість і небажання дізнаватися більше інформації люди поводяться нетолерантно, тим самим демонструючи свою безграмотність і неуцтво.

 

Слухати, читати, вивчати матеріали, які підготовлені експертами в цій галузі, – медпрацівниками, вченими, лікарями, епідеміологами. Пам'ятайте, що паніка – одна з форм поведінки натовпу. Більшість визначень паніки пов'язано з виявом масового страху перед реальною чи уявною загрозою. Незважаючи на те, що формування ясності і розуміння – важливий аспект у правдивому інформуванні з боку масмедіа, чимала відповідальність лежить і на людині, яка мало обізнана у питанні, яке її турбує і лякає, і не бажає з'ясовувати, хто говорить про проблему і як.

 

Самостійно вивчити матчастину: що таке вірус, як він передається, що відомо про нього зараз і як захиститися від інфекції (в принципі, будь-якої); як можна визначити перші симптоми, які можуть виявитися небезпечними, і куди звернутися, якщо почуваєшся погано. А також – як зміцнити імунітет: достатньо спати, дотримуватися питного режиму, оберігати свою емоційну рівновагу (зокрема, і через інформацію про коронавірус), добре харчуватися і мити руки після відвідування громадських місць і т. п.

 

Формувати навколо себе безпечний інформаційний простір: уважно вивчати не тільки, скільки людей захворіло і померло, а скільки з них одужало. Порівнювати цю інформацію з сезонною статистикою грипу: можна здивуватися, який низький відсоток з населення величезного Китаю захворіло коронавірусом.

 

У разі підвищеної тривожності та виявів панічних атак, згадуйте, що дихання є нашим основним інструментом для нормалізації емоційної стійкості і спокою. Глибокий вдих – довгий видих. Повторіть цей цикл дихання до 10 разів.

 

Таким чином, ці кілька нескладних правил дозволять вам знайти свою "точку реальності" і пережити не тільки "епідемію коронавірууа", але і інші інформаційні атаки.

 

 

Порядок дій персоналу навчального закладу при пожежі

 

Кожний працівник закладу освіти при виявленні пожежі або ознак горіння (задимлення, запах гару, підвищення температури і т.п.) повинен:
- негайно повідомити про це за телефоном 101, 102 в пожежнорятувальну службу (при цьому необхідно назвати адресу об'єкту, місце виникнення пожежі, а також повідомити своє прізвище);

-   вжити по можливості заходів по евакуації людей, гасінню пожежі і збереженню матеріальних цінностей.

  Особи, які в установленому порядку призначені відповідальними за забезпечення пожежної безпеки, після прибуття до місця пожежі повинні:

1. Повідомити про виникнення пожежі за телефоном 101,102 в пожежно-рятувальну службу.

2. Здійснити оповіщення людей про пожежу.

3. Поставити до відома керівництво і чергові служби об'єкту, ланку пожежогасіння, добровільну пожежну дружину.

4. У разі загрози життя людей негайно організувати їх рятування, використовуючи для цього наявні сили і засоби.

5. Видалити за межі небезпечної зони всіх учасників навчально-виховного процесу, що не беруть участь в гасінні пожежі.

6. Забезпечити дотримання вимог безпеки працівниками, що беруть участь в гасінні пожежі.

7. Одночасно з гасінням пожежі організувати евакуацію і захист матеріальних цінностей.

8. Організувати зустріч підрозділів пожежно-рятувальної служби надати допомогу у виборі найкоротшого шляху для під'їзду до осередку пожежі і у війти в склад штабу пожежогасіння.

діти співають.jpg
bottom of page